Мова / Язык

Екскурсії по Чернігову. Сайт екскурсовода Івана Коцюри

(093) 149-86-45
(095) 470-64-58
(097) 606-50-20

ЗАМОК ГЛІБОВА у Чернігові


Справжньою архітектурною перлиною мальовничого Застриження є так званий замок Глібова - садибний будинок багатого чернігівського поміщика, предводителя повітового дворянства Григорія Глібова, зведений наприкінці ХІХ століття. Двоповерховий особняк в готичному стилі, з вежею-донжоном, стрілчастими вікнами і родинними гербами на стінах дійсно нагадує середньовічний лицарський замок із романів Вальтера Скотта. Така незвичайна для Чернігова споруда стала причиною появи легенди про те, що свій замок Григорій Глібов побудував для коханої з Франції, яка погодилася вийти за нього заміж і переїхати жити в Чернігів з умовою, що для неї буде побудований замок в стилі знаменитих замків долини річки Луари ...



У свою чергу, і сам господар замку хотів бути схожим на лицаря. Ось як про нього писали:
«Чудив» і повітовий предводитель дворянства Григорій Глібов. Йому, вочевидь, не давали спати лаври «лицаря сумного образу» Дон Кіхота, і він уявив, що на чернігівському небосхилі він відродить деякі лицарські звичаї. Їздив він, на подив чернігівців, на небаченому досі легкому шарабані на чотирьох величезних колесах, в який запрягали пару енглізованих коней у відповідній упряжці. Правив ними сам «лицар», що мав, на відміну від свого іспанського предка, не «сумний» образ, а досить життєрадісний. Та й разючою була несхожість між збіднілим ідальго і, промотуючим величезні статки, чернігівським багатієм дворянином.
















Одягався Глібов так: на коротку куртку він натягав шкіряну безрукавку, схожу на гусарський колет, на ноги натягав якісь небаченого крою шотландські штани в клітинку, тицяючи їх в величезні темно-жовті чоботи зі шпорами і з неймовірно широкими разтрубами, а руки до ліктів ховалися у величезних, теж темно-жовтих рукавичках і також з запаморочливими разтрубами …На голові ж його красувався капелюх з тулією, який спереду насувався майже на лоб, а ззаду стирчав вгору, та ще з пером якогось дивовижного птаха».






Звичайно, для людини, яка у всьому бажала бути схожою на лицаря, необхідним був і свій замок, як неодмінний атрибут образу. В цьому Григорій Глібов скоріше уподібнювався королю Людвігу Баварському, який побудував знаменитий замок «Нойшванштайн».