Мова / Язык

Екскурсії по Чернігову. Сайт екскурсовода Івана Коцюри

(093) 149-86-45
(095) 470-64-58
(097) 606-50-20

ШКОЛА-ПАЛАЦ1 вересня 2012 р. в Седневі відбулася довгоочікувана подія - урочисте відкриття навчально-виховного комплексу в складі загальноосвітньої школи на 240 учнів та дитячого садка-ясел на 35 місць. У сучасних приміщеннях комплексу, архітектура якого нагадує розкішний палац, створені максимально комфортні умови для перебування дітей: обладнані світлі класи з новими меблями, ігрові кімнати та кімнати відпочинку, навчальні майстерні, спортивний зал і медпункт. Розташовані всі приміщення на території 3,8 га, загальна ж площа будівлі - більше 6000 кв.м.! На території комплексу створено футбольне поле і тенісний корт із штучним покриттям, баскетбольний майданчик, розбиті доріжки та квітники, працює своя котельня.

Як розповів директор школи, коли тільки розроблявся її проект, до нього підійшов чернігівський архітектор Вільям Жигінас, і заявив: «Ваші випускники танцюватимуть під зірками!». В той час директору Седнівської школи, яка тулилася в одноповерховому садибному будинку Лизогубів ХІХ ст., важко було навіть зрозуміти, що мав на увазі архітектор. Сьогодні ідея втілилася у життя. Над Седнівським навчально-виховним комплексом височіє купол із скла, через який можна побачити блакитне небо. І під час випускного вечора, випускники школи дійсно танцюють шкільний вальс під зірками, як і обіцяв Вільям Жигінас. Якщо ж навпаки, подивитися на школу з боку неба і зірок, тобто зверху, то її план має чітко виражену форму тризуба!

Унікальна седнівська школа обійшлася бюджету країни в 40 мільйонів гривень! Подібному шикарному будинку «сільської» школи позаздрили б навіть столичні академії та університети! А оскільки нова школа була побудована на території колишнього садибного парку козацько-дворянського роду Лизогубів, її вже охрестили «Садибою Лизогубів ХХІ століття»!