Мова / Язык

Екскурсії по Чернігову. Сайт екскурсовода Івана Коцюри

(093) 149-86-45
(095) 470-64-58
(097) 606-50-20

БУДИНОК ТВОРЧОСТІ ХУДОЖНИКІВНезабутні седнівські краєвиди завжди приваблювали художників. Досить згадати Тараса Шевченка, Льва Жемчужникова, Льва Лагоріо, Опанаса Сластіона. Тому невипадково у 1964 р. саме в Седневі було відкрито Будинок творчості Національної спілки художників України. Вже понад півстоліття сюди, на мальовничі пленери, регулярно приїжджають майстри пензля з усієї України і не тільки. Іноді протягом дня в різних мальовничих куточках Седнева можна побачити за мольбертом до десяти художників!

Приїжджають відпочити й попрацювати в Седнів і скульптори. Їх нові творіння з кожним роком все більше прикрашають сивий Седнів, який поступово перетворюється на своєрідний «Парк скульптур».

Найбільша кількість пам'ятників і скульптур знаходиться на території самого Будинку творчості. Так, біля самого входу стоїть маскулінного типу жінка з широко розкритими обіймами - мабуть, зустрічає гостей-художників. Поруч з іншим корпусом - пам'ятник художниці Т.Яблонській. Найбільша ж кількість скульптур знаходиться на задвірках, біля старих гаражів та підсобних приміщень. У цьому «парку» можна побачити, наприклад, величезних розмірів «писанку», композицію в дусі «Крику» Е.Мунка, «Адама», який лізе на Дерево Пізнання в пошуках яблука, і багато інших. У продовження «яблучної» теми - прямо посеред старих яблунь розташувалася бронзова «мама з дитиною». Колись вона стояла (точніше, лежала) у Києві, біля пологового будинку, але згодом, мабуть, через погіршення екологічної ситуації у столиці, їй довелося змінити київську прописку на седнівську. Воно і зрозуміло - «дитинці» потрібне чисте повітря й фрукти!

Ще кілька пам'ятників Седнева розташовані на теритоіі Лизогубівської садиби - це пам'ятники Т.Шевченку, Л.Глібову, А.Казці, Андрію та Іллі Лизогубам, композиція «Козацька пісня».

Мабуть, Седнів можна впевнено заносити в яку-небудь «Книгу рекордів», як селище з найбільшою кількістю пам'ятників на душу населення - більше ніж 20 на 1,5 тис. жителів!