Екскурсії по Чернігову. Сайт екскурсовода Івана Коцюри
(095) 470-64-58
(097) 606-50-20

ГЕОРГІЇВСЬКА ЦЕРКВА у Седневі
Дерев'яна тризрубна Георгіївська церква вважається одним з найкращих творінь української народної архітектури. Вона була зведена народними майстрами з сосни без жодного цвяха у ХVIII ст. (до 1747 р.). Однак назва церкви - Георгіївська або Юр'єва - вказує на давність її існування, оскільки традиція освячувати храми на честь Георгія Побідоносця (Юрія Змієборця) сягає ще часів Ярослава Мудрого, хрестильним ім'ям якого було Юрій (Георгій). Оскільки Св.Георгій символізував військову звитягу захисників рідної землі, то саме в цій церкві освячували зброю перед військовими походами козаки Седнівської сотні Чернігівського полку. Нині існуючий діючий храм стоїть на місці стародавнього седнівського городища часів Київської Русі.
Церква складається з трьох основних приміщень - бабинця, нефу та вівтаря, до якого прибудовані ще невеличкі зруби ризниці та паламарні. Всередині церква дуже простора, наповнена світлом, і якось по-домашньому затишна. І вже мало що нагадує про те, що саме тут у 1966 р. знімали основні сцени першого радянського фільму жахів «Вій» за повістю М.Гоголя.
Найбільш яскраві спогади про зйомки у фільмі залишила актриса Наталія Варлей, яка зіграла роль Панночки: "На зйомках цієї картини мені не раз бувало страшно. Наприклад, коли я випала з труни. Труна була прив'язана на довгій мотузці до стріли крану і на великій швидкості мчала по колу. В якусь мить я втратила рівновагу і впала, летіла вниз головою. Навіть згрупуватися не встигла. Льоня Куравльов мене спіймав. Проявив, можна сказати, чудеса циркового партнерства. Зі мною нічого не сталося, а по країні пішли чутки, що я загинула ... Взагалі тільки багато пізніше я усвідомила, який то був страшний гріх зніматися в картині "Вій".
З того часу старовинну дерев'яну церкву Св.Георгія називають в народі "Вієвою"...