Екскурсії по Чернігову. Сайт екскурсовода Івана Коцюри
(095) 470-64-58
(097) 606-50-20
ТРОЇЦЬКИЙ СОБОР І ДЗВІНИЦЯ у Чернігові
Після завершення будівництва величного Троїцького собору наприкінці XVII ст., стародавній печерний Іллінський монастир на Болдиних горах стали називати Троїцьким Іллінським монастирем. Місце для будівництва собору було обрано дуже вдало - з високого плато Болдиних гір величний п'ятибанний храм з двома вежами було видно звідусіль.
Думка про побудову найбільшого на Лівобережній Україні собору належала чернігівському архієпископу Лазарю Барановичу. Як місцеблюститель київського митрополичого престолу, він всерйоз розглядав перспективу перенесення центру церковної митрополії з Києва до Чернігова, оскільки перший знаходився дуже близько до польського кордону. Троїцький собор у Чернігові в такому випадку повинен був стати головним храмом митрополії.
Для будівництва собору був запрошений німецький архітектор Йоган Баптист Зауер. Тому в архітектурі храму гармонійно поєднуються риси православного храму та католицького костьолу. Всередині собору збереглися настінні розписи XVII-XVIII ст.., а також цікавий іконостас, виготовлений у 40-их рр.. минулого століття, в період німецької окупації міста. У Троїцькому соборі спочивають нетлінні мощі найбільш шанованих чернігівських святих - Феодосія Углицького, Лаврентія Чернігівського, Філарета Гумілевського.
Поруч із Троїцьким собором височить 4-ярусна барокова дзвіниця, зведена у 70-х роках XVIII ст. Її висота - 58 м., і це найвища дзвіниця на Лівобережній Україні, звідки можна помилуватися містом з
висоти пташиного польоту. З оглядового майданчика відкриваються незабутні краєвиди Дитинця, Єлецького монастиря, чернігівського Подолу - Лісковиці, Святого гаю, задесення. Згідно з переказами, чернігівська дзвіниця мала б бути навіть вищою за дзвіницю Києво-Печерської Лаври...