Мова / Язык

Екскурсії по Чернігову. Сайт екскурсовода Івана Коцюри

(093) 149-86-45
(095) 470-64-58
(097) 606-50-20

КАТЕРИНИНСЬКА ЦЕРКВАЦерква Святої великомучениці Катерини є своєрідною візитівкою Чернігова. Її стрункий білосніжний силует височіє на пагорбі при в'їзді до Чернігова з боку Києва і першим зустрічає гостей міста блиском позолочених бань.

Катерининська церква була побудована в кінці XVII-на початку XVIII ст.. на честь звитяги українських козаків, які на чолі з наказним гетьманом – чернігівським полковником Яковом Лизогубом відзначилися під час штурму турецької фортеці Азов у ​​1696 р. Саме тому портали входів до церкви були вирішені в дусі мусульманської архітектури і нагадують міхраб – молитовну нішу в мечеті. У подібній символічній формі була втілена ідея перемоги християн над турками-мусульманами.

Церква Св.Катерини є одним з найбільш досконалих зразків українського п’ятибанного храму. Її характерна особливість полягає в тому, що чотири бічних верхи розміщені навколо центральної бані не по кутах будівлі, як в соборах давньої Русі, а по сторонах світу. Таке розташування куполів було властиво насамперед українським дерев'яним п'ятизрубним храмам. Як і останні, мурована церква Св.Катерини складається з п’яти окремих башт - ніби дерев’яних «зрубів», що утворюють собою центр і рамена хреста, між якими знаходяться ще невеличкі приміщення. Ще одна цікава «дерев'яна» деталь церкви - великі декоративні вікна у формі хреста.

У 2016 р., на честь 300-ліття освячення церкви в храмі був встановлений новий дерев’яний іконостас – справді унікальний витвір сучасного мистецтва! Окрім ікон, написаних волинськими майстрами, окрасою іконостасу є вирізьблені з дерева козацькі герби - гетьмана Івана Мазепи, чернігівських полковників Якова Лизогуба та Павла Полуботка, а також Війська Запорізького!