Мова / Язык

Екскурсії по Чернігову. Сайт екскурсовода Івана Коцюри

(093) 149-86-45
(095) 470-64-58
(097) 606-50-20

Красна площа у Чернігові



Красна площа фото1Красна площа фото2Красна площа - центральна площа міста, можна сказати «серце» сучасного Чернігова. Імовірно, саме тут, на території літописного Передгороддя, за часів Русі знаходився чернігівський Торг. Зведена неподалік наприкінці ХІІ ст. церква Параскеви-П'ятниці дала ще одну назву цьому місцю - П'ятницьке поле. Надалі площа називалася Базарною або ж Старим Базаром, Торговою, Театральною, Магістрацькою, а також Красною - оскільки на ній, за однією з версій, велася жвава торгівля «красним» (тобто красивим, найкращим) товаром.
Однак у 30-ті роки минулого століття цегляні торгові павільйони були розібрані, ринок був перенесений в інше місце, а Красна площа стала головною, адміністративною площею міста. Тут проходять всі основні чернігівські заходи - концерти, ярмарки, фестивалі, мітинги. Саме тут в новорічні свята ставлять головну міську ялинку та заливають ковзанку. Красна площа ще в ХІХ ст. була встелена червоною клінкерною цеглою, яка частково зберіглася до нашого часу.

Красна площа фото3Красна площа фото4 Архітектурний ансамбль Красної площі сьогодні складають як будівлі ХІХ століття, так і зведені в до та повоєнні часи. До останніх, перш за все, відносяться велична споруда Драмтеатру в стилі античного храму; «будинок з курантами», що нагадує середньовічну ратушу; прикрашена бароковим фронтоном і витонченою башточкою будівля у стилі італійських palazzo епохи Ренесансу; найстаріший у Чернігові кінотеатр 1939 року побудови.

Красна площа фото5

Зовсім поруч розташувалися головні міські адміністративні будівлі - Облдержадміністрація (колишня Губернська земська управа), Окружний суд (колишні Чернігівський магістрат і Міська дума), Міськрада (колишнємісцеве відділення Державного банку). Навколо Красної площі знаходиться багато затишних скверів і парків, в яких можна відпочити, милуючись новими світло-музичними фонтанами!