Мова / Язык

Екскурсії по Чернігову. Сайт екскурсовода Івана Коцюри

(093) 149-86-45
(095) 470-64-58
(097) 606-50-20

7 ЧУДЕС СЕДНЕВА (3 години)
«Мистецтво і природа зробили все, чим можна прикрасити це дивне місце» - писав про Седнів відомий художник Лев Жемчужников. І дійсно, самобутні пам'ятки архітектури разом з неймовірною красою ландшафтами сформували особливий дух цього стародавнього містечка, історія якого овіяна численними переказами й легендами.

Красу седнівських краєвидів гідно оцінили поети, художники та скульптори. Двічі тут бував Т.Г.Шевченко, а з 1964 р. тут розташовується Будинок творчості Національної cпілки художників України! І саме в Седневі у поета Л.Глібова народилися ці натхненні навколишніми краєвидами рядки, що стали народною піснею:

Стоїть гора високая
Попід горою гай
Зелений гай, густесенький,
Неначе справді рай…

У Седневі панує якась своя, особлива атмосфера, яку можна відчути, подолавши всього 25 км. із Чернігова! І при цьому відпочити душею, гуляючи віковими алеями, замріюючись про прекрасне і вічне... Отже, запрошуємо Вас відвідати 7 «чудес» Седнева!Під час екскурсії ми з Вами:

1)Спустимося до склепу під Воскресенською церквою ХVII ст., де були виявлені 44(!) добре збережених мумії!
2)Дізнаємося таємниці оборонної кам'яниці Лизогубів – найстарішої житлової будівлі Наддніпрянщини (1690 г.), в якій зупинявся сам цар Петро I!
3)Побуваємо в дерев'яній Георгіївськії церкві ХVIII ст., де знімалися головні сцени першого радянського фільму жахів «Вій» (1966 р.)!
4)Вип'ємо найчистішої джерельної води зі Святого джерела, що б'є беспосередньоо з під гори!
5)Побачимо унікальну сільську школу-палац, будівлі якої позаздрили б найкращі столичні академії та університети!
6)Прогуляймося дворянською садибою Лизогубів ХIХ ст., де збереглися садибний будинок, загадковий грот, романтичний місток, оранжерея, альтанка-ротонда, і де під 600-літньою липою любив відпочивати Т.Г.Шевченко!
7)Помилуємося з висоти гори на заплаву річки Снов з «Альтанки Л.Глібова», в якій поет написав свій знаменитий вірш «Стоїть гора високая»!