Мова / Язык

Екскурсії по Чернігову. Сайт екскурсовода Івана Коцюри

(093) 149-86-45
(095) 470-64-58
(097) 606-50-20

ОГЛЯДОВА ЕКСКУРСІЯ СТАРОДАВНІМ ЧЕРНІГОВОМ (3-4 години)
Якщо Ви приїхали до Чернігова вперше, і не маєте в достатній кількості вільного часу, то ця екскурсія саме для Вас! 3-х годин цілком вистачить, щоб оглянути найбільш визначні пам'ятки нашого міста, які компактно розташовані в двох історичних зонах - на Валу та на Болдиних горах. Це найпопулярніша чернігівська екскурсія, тому що вона є найбільш оптимальною для першого знайомства з містом, його історією та пам'ятками архітектури!

На території княжого Дитинця (або Валу) ви відвідаєте найдавніший храм Русі - 1000-літній Спасо-Преображенський собор, побачите усипальницю чернігівських князів – Борисоглібський собор ХІІ ст., оглянете соковито прикрашену кам’яним різьбленням будівлю Чернігівського колегіуму - найстарішого навчального закладу Лівобережної України (1700 р.), почуєте легенди «Будинку Мазепи» кінця ХVII ст., прогуляєтеся фортечним валом вздовж знаменитих чернігівських гармат, посидите на бронзовій лавці поруч з пам'ятником Т.Г.Шевченку, потерши палець якому можна загадати бажання, відвідаєте «візитівку» Чернігова - Катерининську церкву початку ХVIII ст. і помилуєтеся її унікальним іконостасом з вирізьбленими з дерева козацькими гербами!


На Болдиних горах, які ще називають «душею стародавнього Чернігова», ви побачите давні язичницькі кургани Х ст. - «Гульбище» та «Безіменний», побуваєте в загадкових і таємничих Антонієвих печерах, копати які почав ще у 1069 р. «батько руського чернецтва» преподобний Антоній Печерський, відвідаєте кафедральний Троїцький собор кінця ХVII ст. з нетлінними мощами найбільш шанованих чернігівських святих, помилуєтеся на панораму Чернігова з висоти 58-метрової дзвіниці кінця ХVIII ст.! На шляху з Валу на Болдині гори передбачається проїзд історичним центром міста з оглядом пам'яток часів Київської Русі - П'ятницької церкви (ХІІ ст.), Єлецького Успенського монастиря (ХІІ ст.) та кургану «Чорна могила» (Х ст.), а також центральної Красної площі!


Якщо ж Ви хочете не просто проїхати, а ще й прогулятися Красною площею, потерти на щастя «Камінь бажань» у вівтарній стіні П'ятницького храму ХІІ ст., відвідати єдину в Чернігові діючу чернечу обитель - Єлецький жіночий монастир з Успенським собором ХІІ ст., то тоді Вам більше підійде 4-годинний, розширений варіант оглядової екскурсії! Це екскурсія для тих, хто не поспішає, любить давню історію та архітектуру, і хоче подивитися за один раз усі визначні пам'ятки Чернігова!